Чому в смартфонах пропадає звук: 5 основних причин

Чому у смартфонах пропадає звук: 5 причин

Звук зникає тому, що виходить із ладу деталь, яка його обробляє чи відтворює. Очікувано, найчастіше таке трапляється з бюджетними китайськими моделями, коли виробники надто економлять на комплектуючих.

Ми пояснимо, де шукати несправності та вкажемо їх ознаки.

Динамік

Відтворює голос співрозмовника. Щоб упевнитись, що зламався саме динамік, перейдіть на гучномовець під час розмови. Якщо звук є, то проблема в розмовному динаміку:

— Якщо ви погано чи з викривленнями чуєте співрозмовника, або звук динаміка тихіший ніж звук зі зворотного боку смартфона, значить забруднилась сіточка динаміка.
Якщо готові ризикнути, акуратно проколіть сітку голкою на глибину не більше 0,5 мм. Краще завітайте у Сервісний центр.

— Іноді динамік працює несправно через збій датчика під’єднання гарнітури. Після відключення навушників смартфон «думає», що вони увімкнені та не подає сигнали на основний динамік.
Подивіться, чи є піктограма гарнітури на екрані. Підключіть-відключіть навушники ще раз. Якщо проблема лишилась — зверніться в Сервісний центр.

— Коли при ударі або падінні на гаджеті з’явилась щілина, контакт динаміка міг від’єднатись. Для перевірки під час розмови стисніть корпус так, щоб щілина зникла.
Якщо звук з’явився, смартфон можна відносно легко та швидко відремонтувати.

— Невідповідне захисне скло або плівка можуть закрити отвір динаміка.
Акуратно зніміть захисний шар. Якщо звук покращився, переклейте скло/плівку так, щоб отвір був відкритим. Або придбайте фірмовий захист з відповідними розмірами.

Поліфонічний динамік

Поліфонічний динамік (дзвоник, базер, нижній динамік) програють сигнали дзвінка/смс та музику. Проблеми такі ж, як і у звичайного динаміка.

— Додатково, якщо одночасно вийшли з ладу нижній динамік, мікрофон та гніздо зарядки — значить зламався шлейф системної плати.
Треба нести смартфон у Сервісний центр.

— Базер може відтворювати неякісний звук через пошкодження резонатора (камери, в якій посилюються та покращуються звукові сигнали). Резонатор псують при ударах або під час недбалої заміни динаміка.
Проведіть діагностику гаджета, щоб упевнитись у несправності резонатора.

Мікрофон

Мікрофони перетворюють голос (коливання повітря) в електричний сигнал (коливання напруги). Мікрофони розташовують в нижній або передній частині гаджета.

Щоб зрозуміти, що зламався саме мікрофон, запишіть декілька гучно промовлених слів. Якщо при прослуховуванні файлу (зі справним динаміком) немає жодного звуку — проблема в мікрофоні.

Несправності мікрофона

— Якщо співрозмовник чує вас погано або з викривленнями, перевірте, чи не забився маленький зовнішній отвір корпуса. В прохід до мікрофона може потрапити частка їжі або піщинка.
Вичистіть бруд сухою (обов’язково сухою) зубною щіткою.

— Співрозмовник може чути вас то заголосно, то затихо, тому що ви закриваєте рукою систему шумозаглушення — модуль, який оцінює зовнішній шум для регуляції чутливості мікрофона. Як правило, система шумозаглушення розташована в верхній задній частині або на торці корпуса.
Спробуйте взяти смартфон так, щоб не закривати рукою верхню частину смартфона.

— Коли співрозмовник чує високий пронизливий звук, можлива причина в неякісному китайському мікрофоні.
Віднесіть смартфон на калібрування або заміну мікрофона.

— Іноді мікрофон працює несправно через збій датчика під’єднання гарнітури. Тобто, після відключення навушників смартфон «думає», що вони увімкнені та сприймає сигнали основного мікрофона.
Подивіться, чи є на екрані піктограма гарнітури. Підключіть-відключіть навушники ще раз. Якщо проблема лишилась — зверніться в Сервісний центр.

Мікросхеми

Причина одночасної відмови динаміків та мікрофона — несправність мікросхеми керування звуком або процесора.
Діагностика виявить несправний модуль — віднесіть смартфон до Сервісного центру.