Що зламалось в телефоні?

Визначаємо, що зламалось в телефоні

Виробники, змагаючись між собою, намагаються оснастити свою новинку чимось особливим: кращою камерою, більш об’ємним акумулятором, безліччю функцій зйомки відео і т.д. Але набір основних деталей телефону все одно залишається однаковий (міняються тільки моделі). Пропонуємо вашій увазі найпопулярніші типи поломок та визначимось, як їх діагностувати вдома.

Основні компоненти з яких складається кожний смартфон:

 • Материнська плата
 • Мікросхеми
 • Процесор
 • Оперативна пам’ять і постійна пам’ять
 • Дисплей
 • Мікрофон, динамік і роз’єм для навушників
 • Wi-Fi модуль та радіомодуль
 • Корпус

Поломки, які найчастіше зустрічаються в смартфонах:

Не має мережі

1. Якщо телефон перестав приймати сигнал (не бачить сім-карту), то це може вказувати на проблеми з антенним блоком (контактами антени), коаксіальним кабелем (кабелем антени), контактами SIM-тримача, самою платою, передавачами 3G / 4G / 2G / GSM, модемом, і навіть програмним забезпеченням. Ці деталі неможливо замінити в домашніх умовах, також, як і перепрошити стільниковий без необхідних знань, тому потрібна допомога фахівців. Але перш ніж вирушати в сервіс-центр перевірте:

 • Чи вказана мережа в налаштуваннях
 • Чи правильно встановлена сім-карта.

2.Необхідність заміни гвинтиків на деяких моделях можна визначити візуально: корпус наче не скріплений і прагне розвалитися. Деякі гвинтики можна підкрутити самостійно, але в більшості випадків вони не доступні і для доступу до них потрібно розбирати телефон. Варто зазначити, що вкручування не підходящих гвинтиків (задовгих або зашироких) може призвести до пошкодження плати та дисплейного модуля.

3. Якщо зламаний вібромотор, то телефон не вібрує при викликах та в різноманітних додатках не залежно від налаштувань. Причина криється всередині, вимагає розбору пристрою, а значить звернення в Сервісний Центр.

Не має мережі

4. Якщо при дзвінку не чути голос співрозмовника, то проблема може ховатися в несправності слухового динаміка. Часто таке трапляється при ушкодженні шлейфу, що з’єднує динамік з платою, яка відповідає за звук в ньому. Інколи проблема може виникнути через програмне забезпечення.

5. Якщо не відтворюється музика через поліфонічний динамік, то він вийшов з ладу, але, як і у випадку зі слуховим, в залежності від пошкодження, може бути порушено шлейф або мікросхема. Глюки програмного забезпечення теж можуть викликати такого роду проблеми.

6. Зрозуміти те, що не працює модуль камери можна за такими ознаками:

 • При переході до камери спостерігаєте чорний фон або інші не існуючі забарвлення
 • При переході до камери  телефон підвисає або видає повідомлення про критичну помилку.

Причина може бути в самому модулі, в мікросхемі камери або ж програмному забезпеченні. Перші дві причини можна вирішити тільки в Сервісному Центрі, останню можна спробувати вдома, якщо у вас є досвід по прошивці телефонів.

7. Виявити проблему зі спалахом доволі просто. Для цього варто скористуватися додатком ліхтарик або увімкнути спалах під час роботи камери, якщо діод не вмикається, тоді скоріше всього він вийшов з ладу. В  такому випадку вам допоможе тільки заміна модуля спалаху.

8. Клавіатура на не сенсорних моделях – їх уразливе місце. У якийсь момент вона просто перестає друкувати і вимагає заміни. Якщо Ви ніколи з цим справи і розібрати телефон для вас це щось неймовірне, краще довірте цю справу професіоналам, тоді ваш телефон точно повернеться до вас цілим та робочим.

9. Кнопка гучності (включення, камери) може перестати працювати через неприємності зі шлейфом (у дуже багатьох смартфонах дана кнопка пов’язана зі шлейфом). Але якщо Ваш телефон створювався зі звичайною кнопкою (без шлейфа), значить заміни вимагає тільки вона. Все це вирішується в сервіс-центрі.

Не має мережі

10. Телефон може перестати заряджатися з трьох причин:

 • Проблема з гніздом зарядки (конектором заряду) – вирішується заміною гнізда;
 • Проблема в контролері живлення – всередині перегоріла сама мікросхема або запобіжник: найчастіше таке відбувається через підключення до неякісного джерела живлення (китайської зарядки). Для вирішення необхідно міняти в Сервісному Центрі саму мікросхему і сподіватися, що замикання не торкнулося інших складових телефону.
 • Проблема з акумулятором, а саме з контроллером, який розташований в самій батарейці. Вихід з ладу даної мікросхеми також може бути причиною, чому телефон не заряджається. В даному випадку потрібно проводити заміну акумулятора на новий.

11. Контакти АКБ – для того, щоб батарея працювала в смартфоні, були розроблені контакти, які Ви побачите, знявши задню кришку. Якщо вони були механічно пошкоджені, смартфон не розпізнає батарею. Смартфон потрібно буде розібрати і акуратно замінити контакти. Зробити це можна в нашому Сервісному Центрі на Соборній площі.

12. Мікросхеми пам’яті – це ті самі оперативна і постійна пам’ять, про які знають напевно всі хто купив смартфон. Процесор не може працювати без звернення до пам’яті, тому при пошкодженні даної мікросхеми телефон не може включитися: після появи лого слідує негайне відключення. Також проблеми в роботі флешки (чіпа пам’яті) можуть проявлятись як підвисання роботи ОС, помилки в роботі, циклічні перезавантаження, зависання на логотипі при включені, а також часто апарат взагалі не вмикається і не реагує на кнопку ввімкнення.

13. Зрозуміти, що зламався мікрофон найлегше: виникли проблеми із записом голосу на диктофон, при дзвінку, спробі відправити аудіо-замітку в whats app. В такому випадку варто перевірити налаштування додатку, якщо мікрофон всеодно не працює, то телефон потрібно нести в Сервісний Центр

14. Проблеми з дисплейним модулем можуть бути наступного роду:

 • Пошкоджений саме дисплей, проявляється відсутністю картинки або різного роду розводами і не чіткістю зображення
 • Пошкоджений сенсор, можуть виникати проблеми зі швидкістю відклику при дотиці або телефон може взагалі не реагувати на дотик. При цьому візуально картинка може не мати відхилень
 • Розбите скло, ну тут так сказати діагноз на лице

У всіх випадках вам варто звернутися до Сервісного Центру, де ви зможете отримати безкоштовну діагностику та кваліфікований ремонт.

15. Найстрашніше, що може бути – це проблема з материнською платою і швидше за все з процесором теж. На них тримається все. Ознак може бути дуже багато: від набридливих «підвисань» до повного відключення телефону без можливості включити, все залежить від ступеня пошкодження. Потрібна термінова діагностика. Таке може статися через сильний удару або потрапляння води в середину.

Виявили в своєму телефоні якийсь дефект описаний вище? Не зволікайте, звертайтесь в Сервісний Центр поки не пізно 🙂

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!